Oczyszczanie organizmu, czyli zrób coś dla siebie

Detoksykacja organizmu, czyli wspomaganie organizmu w usuwaniu toksyn oraz nagromadzonych zanieczyszczeń, które mogą wpływać na obniżenie jakości codziennego życia. W dzisiejszych czasach jesteśmy przeładowani toksynami, których nasze ciało nie jest w stanie przetworzyć, ani w takiej ilości, wydalić bez pomocy. Narażeni na działanie toksyn jesteśmy z różnych źródeł, np. przez spożywane pokarmy, picie wody oraz wdychane powietrze. Objawy sygnalizujące że nasze ciało jest zatrute toksynami to głównie: uczucie zmęczenia, zaparcia, zaburzenia trawienia, przyrost wagi ciała, gazy oraz wzdęcia, nieprzyjemny oddech, drażliwość, ból głowy, częste przeziębienia itp.

W ostatnich kilkudziesięciu latach nastąpiły bardzo gwałtowne zmiany w przeciętnym trybie człowieka, w składzie jego pożywienia oraz przyzwyczajeniach żywieniowych, które w sposób nieunikniony pozostają w konflikcie z naszą naturalnie „zaprogramowaną“ przemianą materii. Ponadto żyjąc w dzisiejszych czasach, jesteśmy przeładowani chemikaliami, zawartymi między innymi w pokarmach, wodzie oraz powietrzu, którym oddychamy, których nie jesteśmy w stanie przetworzyć lub wydalić bez pomocy. Toksyny tworzą się również bezpośrednio w ciele człowieka, jako efekt uboczny przemian w nim zachodzących.

Jak zachować zdrowie, rześkość, witalność i zapobiegać chorobom? Oprócz zdrowego odżywiania i regularnej aktywności, niezwykle istotne jest regularne oczyszczanie organizmu. Szczególnie ważne jest oczyszczanie jelit ze szkodliwych dla zdrowia odpadów przemiany materii. Detoksykacja organizmu to proces o charakterze profilaktycznym, który pomaga zapobiec wielu różnym chorobom i spowalnia proces starzenia się. Dietetycy zalecają wspomaganie organizmu przez sięganie po wysokiej jakości suplementy diety, dzięki którym detoksykacja ciała będzie bardziej efektywna i szybsza.

Be the first to comment on "Oczyszczanie organizmu, czyli zrób coś dla siebie"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*